1) Pondělí 1. 3. 2021

Tento týden se budeme věnovat hudebním nástrojům. Naučíme se rozlišovat jaké známe hudební nástroje, kam je řadíme, seznámíme se se zvuky kolem nás, ať už hudebními nebo nehudebními, naučíme se rozlišovat hudební nástroje podle obrázku, naučíme se písničku, vyrobíme si harmoniku a spousty dalšího.

Zvuky kolem nás: nehudební - činnosti a věci kolem nás vytvářejí rovněž nějaké zvuky. Poproste maminku, zda by vám pustila tento odkaz a společně můžete hádat o jaké zvuky se jedná - zároveň můžete poslouchat jaké zvuky vytváříte při různých činnostech nebo jaké zvuky se kolem vyskytují a pokusit se některé i napodobit - dopravní prostředky, zvuky zvířat, vyzvánění telefonu nebo budíku, domovní zvonek, troubení auta, varná konvice, fén, bzukot včel, dupot koně.... a jistě si ještě vybavíte a povíte mamince nebo tatínkovi další zvuky, co okolo slyšíte. 

Hádanky:

                            hudební - zvuky, které vyluzují hudební nástroje - klavír, housle, flétna, kytara, harmonika, buben, zpěv dětí atd... Poznáš rozdíl mezi zvukem a tónem?? 


- Nauč se pojmenovat a rozlišit hudební nástroje podle obrázku, zkusíš je zařadit do skupin? 


Dechové
Strunné
Smyčcové
Bicí
Klávesové


- Prohlédni si tyto nástroje (pracovní list č. 1) pojmenuj nástroje, rozlož je na slabiky (vytleskej slabiky) a pod každý obrázek nakresli tolik puntíků, kolikrát jsi tlesknul. Urči první hlásku a pokud ti to půjde, tak se pokus najít i tu poslední

Comments