1) pondělí 22. 3. 2021

Milé Berušky,
začalo nám další roční období, jestlipak víte jaké? Ano, je to jaro i když to tak venku příliš nevypadá :-). Proto se tento týden budeme věnovat jaru a všemu, co s ním souvisí. 

Každé ráno bychom se měli pořádně protáhnout, proto si zacvičíme pozdrav slunci, který už umíme :-), ale tentokrát bez videa :)


Jestlipak víte, jaká máme roční období? Zkuste je mamince vyjmenovat (Jaro, léto, podzim, zima). 
Vyjmenuj, jaké tě napadnou změny v přírodě? Co je na jaře venku jinak? (je déle vidět, otepluje se, vykukuje tráva, taje sníh, přilétají a zpívají ptáci, rostou a kvetou první jarní květiny.......). Při procházce s maminkou nebo tatínkem se dívej kolem sebe - pozoruj přírodu, koukej také po kytičkách, které už začínají kvést, jsou to první jarní kvítka. Víš jak se jmenují? 

Pokaždé až půjdeš ven, tak se pozorně dívej kolem sebe a zkus najít postupně vše, co je na obrázku :-). uvidíš, že čím déle bude trvat jaro, tím víc toho venku najdeš. Stačí, když si maminka obrázek stáhne nebo vyfotí do telefonu, nemusíte ho nosit s sebou. A ty jí potom jen budeš ukazovat, co všechno vidíš :)Naučíme se krátkou básničku - můžeš provádět před zrcadlem:

Ráno když se vyspinkáme - protáhneme se
očičkama zamrkáme. - zamrkáme
Ruce, pusy umyjem, - napodobujeme mytí
na sebe se usmějem, - usmějeme se na sebe
hezký den si popřejem. - popřejeme si hezký den


2.) Pracovní list - správné držení tužky, správné sezeníMůžeš si i vybarvit omalovánku, pokud budeš chtít


Comments