3) středa 24. 3. 2021

Počasí si s námi trochu pohrává v posledních dnech, tak zkusíme znovu přivolat sluníčko, nejdříve ho pěkně pozdravíme


Pak mu zkusíme zazpívat Voláme sluníčko  (opakování písničky ze včera)

Četba pohádky „O semínku Fazolíčkovi“

V jednom království plném dětí jako jste vy, se objevilo v košíku malé semínko fazolky. Donesla ho do království holčička Natálka, která měla tuze ráda zeleninu a ovoce. Natálka si chtěla spolu s dětmi semínko zasadit. Rozhodly se, že zasadí semínko na zahrádce. Vzaly si vodu, hlínu, květináč a semínko Fazolíčka. V tom přiletěla straka a semínko odnesla. Děti dlouho straku hledaly, ale marně.  Hledaly v zahradě, šplhaly na stromy a nic nenašly… během chviličky viděly děti, jak něco spadlo do trávy nedaleko jabloně. Ale semínko nenašly. Ten den večer hodně pršelo a během několika dní začalo semínko Fazolíčka u stromu růst do větší a větší výšky. Děti se přišly podívat ke stromu a zjistily, že jim Fazolíček pěkně vyrostl a tak ho chodili denně zalévat. Fazolíček rostl tak rychle, že dosáhl až do oblak. Děti se pak mohly po Fazolíčkovi vyšplhat až do peřinových obláčků a hrát si se sluníčkem. Fazolíček se stal jejich velkým kamarádem.

A protože se Vám pohádka určitě moc líbila, tak si také zasadíme nějaká semínka. Můžete použít buď semínka osení (zrní) nebo např. také fazolky, ale třeba i řeřichu.

Můžete si udělat nějakou ozdobnou mističku a nebo veselé panáčky jak vidíš na obrázku, nebo třeba přijdete i na něco hezčího…..a až se vám to zazelená, pošli prosím fotečku

Do vajíček stačí dát klíčit na mokrou vatu.

Do mističky dej trochu hlíny, nasyp semínka. A zase posyp jemně hlínou, nezapomeň zalít. Můžeš potom do travičky dát vajíčka, kuřátka atd.

Zdroj: 
http://www.pedagogickeveno.cz/priklady-dobre-praxe-v-ms/jaro/vitani-jara/Comments