5) Jak se budí příroda - Pátek 26.3.

Pátek 26.3.

 Blíží se nám svátky jara - Velikonoce a některé věci se musí připravovat s předstihem. Například osení, které si dnes nebo během víkendu s dětmi připravíte.

Budete potřebovat misku nebo skořápky od vajec, zeminu, obilí (pšenici, ječmen).

Jak vysít osení krok za krokem

Vysít osení není žádná věda, je opravdu nenáročné a vděčné.

  1. Sežeňte osení. Kupte nejlépe pšenici, ječmen nebo žito. V dnešní době těžko radit, ale zkusila bych - květinářství, potřeby pro zahradu(prodávající semena), potřeby pro chovatele

  2. Potřebujte misku nebo květináč a zeminu. Dobře se hodí zahradní zemina, kompost, zbytek substrátu, poslouží i pěkně nakypřená zemina z krtince.

  3. Květináč nebo miska mohou být i bez odtokové dírky, při takové krátkodobé záležitosti to nevadí. Naopak se dá použít jakákoliv miska, košík nebo třeba keramický hrnek, skořápky.

  4. Pokud chcete, vložte na dno vrstvu drenáže (kamínky), která bude bránit přemokření.

  5. Substrát trochu urovnejte a vysejte obilí. Jednotlivé obilky by měly být těsně vedle sebe, aby bylo osení pěkně husté.

  6. Když máte zaseto, zasypejte obilky zhruba 2cm vrstvou zeminy, aby mělo rostoucí osení stabilitu a směřovalo co nejdéle vzhůru.

  7. Dejte osení na okno nebo na světlé místo. Čím více světla bude mít, tím utěšeněji vám poroste. Občas zalijte, ale nepřelévejte.

Pro inspiraci pár obrázků a jeden odkaz na vlasaté panáčky

https://atmosfera.bellarose.cz/velikonocni-diy-tvorime-travni-vlasate-panacky/
Pohádka za odměnu Skřítek Racochejl - Jak otevíral jaro

https://www.youtube.com/watch?v=dZLOUUbUH8s


Comments